WHOLE BODY MR

DIAGNOSTYKA CAŁEGO CIAŁA REZONANSEM MAGNETYCZNYM.

W dzisiejszych czasach wszyscy korzystamy ze zdobyczy techniki, które zupełnie odmieniły sposób w jaki człowiek egzystował przez stulecia na ziemi.

Ogromny postęp jest szczególnie zauważany w medycynie.


 Zupełnie bezpieczne dla zdrowia pacjenta narzędzie diagnostyczne, wykorzystujące zjawiska fizyczne nie obciążające organizmu człowieka to rezonans magnetyczny.

Najlepiej wyposażone urządzenia pozwalają nie tylko na wykonywanie badań poszczególnych narządów i części ciała, ale również na

profesjonalne badanie całego ciała – whole body MR

Badanie whole-body MR to nieinwazyjne badanie przesiewowe całego ciała metodą rezonansu magnetycznego, nie obciążające pacjenta stosowaniem promieniowania rentgenowskiego ani środków kontrastujących.

Nie wymaga specjalnego przygotowania ani powstrzymywania się od przyjmowania pokarmów i napojów.

Jeżeli mamy wątpliwości co do naszego stanu zdrowia, obawiamy się niezidentyfikowanych dolegliwości, badanie całego ciała może okazać się właściwym wyborem.


Badanie MRI whole-body jest stosowane we wstępnej diagnostyce chorób:

  • większości narządów wewnętrznych, kiedy coś nam dolega a nie bardzo umiemy zlokalizować problem,
  • układu kostno-stawowego i mięśniowego, (szczególnie po urazach)
  • układu naczyniowego – uwidacznia np. żylaki kończyn dolnych,
  • tkanek miękkich kończyn – wykrywanie guzków, obrzęków mięśni i zapaleń ścięgien,
  • układu nerwowego, z wykrywaniem potencjalnych zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa,
  • w diagnostyce pediatrycznej – tu warto podkreślić, że badanie whole- body jest całkowicie bezpieczne; mogą przeprowadzać je kobiety w ciąży, a także dzieci.

W trakcie badania, w czasie niecałej godziny, wykonywanych jest ponad 2000 szczegółowych zdjęć. Uzyskane obrazy pozwalają radiologom zidentyfikować, z wysokim stopniem prawdopodobieństwa, obszary podejrzane, zwiększając tym samym szanse na wczesne wykrycie stanów zagrożenia życia.

Szybka identyfikacja choroby, szczególnie nowotworowej, często jest kluczowym czynnikiem dla wdrożenia skutecznego leczenia. Dlatego wykonywanie badań jest bardzo ważne z punktu widzenia profilaktyki zdrowia.

Badanie whole-body MR ujawnia zmiany w procesie rozsiewu choroby nowotworowej, w jej wczesnym etapie rozwoju.

Podobnie jak każda inna metoda badawcza, whole-body MR nie jest w stanie zidentyfikować każdej choroby i jak każde badanie ma swoje ograniczenia. Przeciwwskazaniem do wykonania jest posiadanie metalowych części w organizmie. Jednak jeśli ktoś posiada implanty tytanowe (np.zębowe), to może poddać się badaniu whole body. Badanie to nie obejmuje rąk i stóp.We współpracy z Pracownią Rezonansu Magnetycznego w Olkuszu pragniemy zaoferować Państwu badanie whole-body MR w specjalnej cenie 499 zł. Cena regularna to 998 zł.

Po badaniu otrzymacie Państwo płytkę DVD z wykonanymi zdjęciami, a po około siedmiu dniach opis badania, wykonany przez najwyższej klasy specjalistów radiologów z ośrodka w Krakowie.


Otrzymany opis będzie mógł być szczegółowo omówiony w poradni internistycznej naszego Centrum Medycznego, gdzie porad udziela lekarz w wieloletnim doświadczeniem dr Aleksandra Kardaszewicz, lekarz chorób wewnętrznych, specjalista medycyny rodzinnej, która wyjaśni otrzymane wyniki i zaleci konieczne leczenie lub skieruje do właściwego specjalisty.

Przyjmuje w poniedziałki od godz. 15.00 do 19.00,  koszt wizyty konsultacyjnej to 150 zł.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po więcej informacji do rejestracji Centrum Medycznego Chemiczna: pn – pt godz. 9.00 – 19.00 pod nr tel: 32 330 30 35


Pamietaj! Rezonans magnetyczny to narzędzie diagnostyczne zupełnie bezpieczne dla zdrowia pacjenta, mogą przeprowadzać je kobiety w ciąży, a także dzieci.


Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00