Dr n.med. Andrzej Grabarczyk

Chirurg ogólny, w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej, kierownik medyczny zakładu.

Informacje ogólne

Dr n.med.Andrzej Grabarczyk jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, którą ukończył w 1995 roku. W latach 1996-2005 był asystentem Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach. Obecnie obejmuje stanowisko Ordynatora w Oddziale Chirurgicznym Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Jest członkiem Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. W 1999 roku uzyskał specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej, natomiast w 2005 roku – specjalizację II stopnia z tej dziedziny. W 2014r obronił pracę doktorską,

Prywatnie interesuje się strzelectwem (jest instruktorem strzelectwa sportowego) i żeglowaniem. Posiada uprawnienia sternika jachtowego.

Kariera zawodowa

 • 1995-96 Staż podyplomowy w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach
 • 1996-2015         Klinika Chirurgii Przewodu Pokarmowego SP CSK w Katowicach
 • 2015 – nadal Ordynator Oddziału Chirurgii Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach
 • 2010 – nadal  Centrum Estetyki w Katowicach ul. Panewnicka 5    (implanty piersi, aquafilling, wewnątrznaczyniowe laserowe leczenie żylaków EVLT,  leczenie hemoroidów – Celon, Hemoron, laserowe leczenie zmian skóry)
 • Medicover Gliwice Poradnia Chirurgiczna i Poradnia Proktologiczna

Dorobek naukowy:

 • 2014 – tytuł doktora nauk medycznych
 • Autor rozdziałów w dwóch książkach, w tym dwóch rozdziałów w podręczniku dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii ogólnej.
 • Autor i współautor 15 publikacji naukowych i 10 doniesień zjazdowych.
 • Sekretarz naukowy i członek komitetu organizacyjnego I Międzynarodowych Dni Trzustkowych
 • Sekretarz V Śląskich Dni Koloproktologicznych
 • Członek komitetu organizacyjnego V Międzynarodowych Dni Trzustkowych
 •  Współorganizator i wykładowca szkolenia lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii ogólnej z zakresu diagnostyki nowotworów, postępowania terapeutycznego oraz opieki nad chorymi po leczeniu onkologicznym

Osiągnięcia lekarza

Dr n.med. Andrzej Grabarczyk należy do Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W przeszłości  pełnił funkcję Sekretarza Naukowego Międzynarodowych Dni Trzustkowych w Ustroniu oraz był Sekretarzem Śląskich Dni Koloproktologicznych. Poszerzanie wiedzy jest dla niego niezwykle istotne, dlatego systematycznie uczestniczy w sympozjach z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii estetycznej, plastycznej i onkologicznej. Wśród wielu ukończonych przez niego kursów należy wymienić szczególnie dwa szkolenia : „Postępy w chirurgii trzustki” i „Rak żołądka, rak jelita grubego” oraz specjalistyczny kurs – „Żywienie w chirurgii”. Odbył również wiele innych szkoleń, m.in:

 • kurs USG,
 • kurs powiększania piersi przez wszczepianie,
 • szkolenia z liposukcji i lipofilingu,
 • liczne kursy z zakresu medycyny estetycznej (dermatoskopia, stosowanie nici PDO, Botox, wypełniacze itp.)

Zabiegi, w których się specjalizuje.

Specjalista wykonuje zabiegi chirurgicznego i laserowego usuwania zmian skóry i tkanki podstawnej. Zajmuje się także modelowaniem sylwetki – wysmukla ciała pacjentów zarówno przy pomocy implantów piersi, jak również dzięki klasycznej liposukcji i przeszczepowi tłuszczu własnego (tzw. lipofilling). Przeprowadza zabiegi z użyciem systemu Vaser Lipo, wykonuje zabiegi laserowego usuwania żylaków kończyn. Prócz tego zajmuje się leczeniem przepuklin i przeprowadzaniem zabiegów proktologicznych, podczas których stosuje nowoczesną aparaturę medyczną, tj. Celon, Hemoron czy laser.

powrót na stronę nasz zespół


Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00