INTERNA – królowa nauk medycznych

 

Choroby wewnętrzne to najszerszy dział medycyny. Obejmuje cały zakres schorzeń od chorób płuc (pulmunologia), przez choroby układu sercowo-naczyniowego (kardiologia) i krwiotwórczego (hematologia), po choroby układu pokarmowego (gastroenterologia). Tak szeroki zakres chorób wymaga od lekarza dużego doświadczenia, szczególnie w przypadku schorzeń wielonarządowych.

Internista zajmuje się całym procesem leczenia pacjenta, począwszy od profilaktyki, poprzez diagnostykę, leczenie, rehabilitację aż po kontrolę stanu zdrowia.


Do lekarza internisty udajemy się najczęściej z pierwszymi objawami choroby ale też z przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Konsultujemy pojawienie się nietypowych dolegliwości np. problemów z oddychaniem, bólem brzucha lub głowy, długotrwałym osłabieniem lub nagłym spadkiem wagi a także typowe objawy przeziębienia, grypy czy zatrucia.

Aby postawić prawidłową diagnozę lekarz internista przeprowadza dokładny wywiad oraz bada pacjenta; może również zlecić dodatkowe badania tj.:
• spirometria, glukotest czy lipotest,
• badania laboratoryjne krwi,
• badania moczu, kału czy mikrobiologiczne
• badanie elektrokardiograficzne (EKG)
• badanie ultrasonograficzne (USG)
• badania radiologiczne (RTG, TG)
• badanie rezonansem magnetycznym (MRI)
W koniecznych przypadkach kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty lub do szpitala.

Lekarz internista przeprowadza również kwalifikację do szczepień, zleca badania profilaktyczne, przypomina o zasadach zdrowego stylu życia i prawidłowej diety a także o korzyściach wynikajacych z aktywności fizycznej. W przypadku konieczności wydaje zaświadczenienia o czasowej niezdolności do pracy

W Centrum Medycznym Chemiczna, w ramach poradni internistycznej, oferujemy:
• porady i konsultacje doświadczonego lekarza,
• diagnostykę USG z elastografią
• szczepienia ochronne
• badania laboratoryjne
• skierowania i omówienie wyników badania Whole-body (MRI całego ciała),
• porady zwiększające bezpieczeństwo w podróżowaniu,
• diagnostykę i leczenie schorzeń, m.in:

układu oddechowego – np. zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, astma, POCP, zapalenie płuc, niewydolność oddechowa, nowotwory płuc,
serca i układu krążenia – np. nadciśnienie/niedociśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, miażdżyca, zaburzenia rytmu serca, niewydolność krążenia,
układu pokarmowego – np. wrzody, refluks, zapalenie trzustki, WZW, zapalenie pęcherzyka żółciowego, nowotwory układu pokarmowego,
układu moczowego – np. zapalenie pęcherza moczowego, kamica nerek,
stawów i kości – np. osteoporoza, zmiany zwyrodnieniowa stawów, RZS,
układu krwiotwórczego – np. niedokrwistość, skazy krwotoczne,
układu dokrewnego – np. choroby tarczycy, choroba Hashimoto,
cukrzycy – różnych typów cukrzycy i ich powikłań.

W poradni internistycznej CM Chemiczna porad udziela doświadczony lekarz chorób wewnętrznych, dr Aleksandra Kardaszewicz, specjalistka medycyny rodzinnej, która zapewnia pacjentom profesjonalne, zindywidualizowane i holistyczne podejście, oparte na starannej diagnostyce, wykonywanej na nowoczesnym sprzęcie.

Przyjmuje:

  • poniedziałki 15.00 – 19.00

Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00