USG

Badanie ultrasonograficzne jest jedną z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowaną w prawie wszystkich gałęziach medycyny.

Ultrasonografia jest jedną z najbardziej nieinwazyjnych metod wykrywania zmian patologicznych w narządach. Wynik badania pozwala na ocenę kształtu, wielkości i położenia narządu czy przestrzeni anatomicznej, a także powierzchni czy wnętrza tych narządów. Z oceny echostruktury badanego narządu, specjaliści wykonujący badanie mogą wysunąć wnioski diagnostyczne o charakterze zmian zapalnych, zanikowych, zwyrodnieniowych czy nowotworowych. W przypadku zmian nowotworowych, badanie może zasugerować czy proces jest łagodny czy złośliwy.

Wykonujemy badania USG metodą ELASTOGRAFII

– jest to obecnie najbardziej czuła metoda wykrywania nowotworu piersi, jąder, tarczycy, wątroby czy obwodowych węzłów chłonnych.

Wykonujemy badania USG Doppler

– jest to nieinwazyjne badanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, które pozwala na ocenę wydolności układu żylnego oraz precyzyjną lokalizację zmian chorobowych żył i tętnic. Ultrasonografia dopplerowska jest podstawową metodą diagnostyki zwężeń tętnic szyjnych oraz tętnic i żył kończyn dolnych. Jest również stosowane u mężczyzn w celu identyfikowania komórek rakowych stercza.

USG metodą Dopplera jest wykorzystywane również w badaniu układu rozrodczego, w celu monitorowania owulacji, różnicowania guzów czy podejrzenia ciąży. Pozwala także określić stan płodu, możliwość wystąpienia konfliktu serologicznego oraz choroby kobiety ciężarnej (nadciśnienie, choroby nerek, cukrzycę, choroby serca). W badaniu dopplerowskim u kobiet ciężarnych i w chorobach kobiecych stosuje się sondy przezbrzuszne i przezpochwowe, w zależności od wskazań.

Wykonujemy badania USG

  • jamy brzusznej – wątroby, woreczka żółciowego i dróg żółciowych, śledziony, trzustki, nerek, narządu rodnego,
  • układu moczowego – pęcherza moczowego, gruczołu krokowego, moszny/jąder
  • piersi
  • tarczycy
  • szyi, ślinianek, węzłów chłonnych
  • pachwin i przepukliny

Badanie jest bezbolesne, można powtarzać je wielokrotnie nawet w krótkich odstępach czasu, jest przy tym niezawodne zawsze, gdy pojawia się potrzeba analizy kształtu i wielkości poszczególnych narządów. Dzięki ultrasonografowi każde odchylenie od normy staje się natychmiast widoczne, a lekarz może maksymalnie szybko podjąć dalsze kroki zaradcze.

Pracownia ultrasonograficzna w Centrum Medycznym Chemiczna wyposażona jest w nowoczesny aparat USG HITACHI ALOKA ARIETTA V60 – aparat klasy Premium, który jest wszechstronnym systemem ultrasonografii, oferującym najwyższej jakości obraz.

W naszym Centrum Medycznym badania wykonuje dr Maciej Muchowicz, lekarz chirurg diagnosta USG,  w każdy poniedziałek od godz. 13.00


Polecamy

DIAGNOSTYKA USG

Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny. Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny. Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny. Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny.

CHIRURGIA

Niedługo będzie możliwość skorzystania z osiągnięć techniki laserowej w chirurgicznych zabiegach medycyny małoinwazyjnej. Niedługo będzie możliwość skorzystania z osiągnięć techniki laserowej w chirurgicznych zabiegach medycyny małoinwazyjnej. Niedługo będzie możliwość skorzystania z osiągnięć techniki laserowej w chirurgicznych zabiegach medycyny małoinwazyjnej. Badanie ultrasonograficzne to jedna z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowana prawie we wszystkich gałęziach medycyny.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00