Laserowe zamykanie naczynek

Laser to doskonałe narzędzie do pozbycia się wyjątkowo wstydliwych zmian skórnych jakimi są rozszerzone naczynka na twarzy, brzuchu czy nogach. Takim samym zabiegiem można również pozbyć się trądziku różowatego, naczyniaków czy zredukować rumień.

 Problem wielu osób, szczególnie kobiet, są teleangiektazje, powszechnie określane jako „pajączki naczyniowe”.

Jest to forma zaburzeń krążenia żylnego, która objawia się zaczerwienieniem i tzw. rumieniem na skórze, zlokalizowanym na kończynach dolnych i górnych, na twarzy oraz innych częściach ciała a spowodowanym przez poszerzone żyłki śródskórne. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe naczynia krwionośne, widoczne przez naskórek. Mogą występować jako pojedyncze zmiany lub rozlane na znacznej powierzchni skóry. Większe są wyczuwalne przy dotyku i czasami dają dolegliwości bólowe.

Skuteczne usuniecie takich zmian naczyniowych można wykonać za pomocą lasera, którego energia dociera do nagromadzonej pod skórą krwi, gdzie zostaje pochłonięta przez hemoglobinę „pajączek” znika od razu, a pozostałości po uszkodzonym naczynku zostają wchłonięte przez organizm.

Sam zabieg przeprowadzany jest przez lekarza, który zaczyna od oceny przebarwień oraz określenia ich średnicy, koloru i ilości. Na podstawie tych danych określana jest długość promieniowania laserowego, wysokość energii, rodzaju filtra etc. Już przed samym zabiegiem doktor wykonuje próbę laserową by upewnić się, że parametry są optymalne dla pacjenta.

Powikłania po zabiegu laserowego zamykania naczynek praktycznie nie występują i dotyczą najczęściej uszkodzenia ciągłości skóry lub jej zasinienia / przebarwienia, które zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku dni.

Głównym przeciwskazaniem do zabiegu to ciąża lub karmienie piersią. Należy również podkreślić, iż krótko po zabiegu nie można się opalać, korzystać z sauny czy intensywnie ćwiczyć. Wszystkie zasadą zostaną w jasny sposób przedstawiony przez lekarza prowadzącego.

Aby laserowe zamykanie naczynek przyniosło trwałe rezultaty, zabieg należy wykonać ok. 3 razy w ciągu kilku miesięcy.

Wszystkie zabiegi laserowe mogą wiązać się w pewnym dyskomfortem, zatem wykonywane są w znieczuleniu miejscowym a na życzenie pacjenta, mogą być przeprowadzanie w sedacji wziewnej lub dożylnej.

Laserowe zamykanie naczynek jest skuteczne i całkowicie bezpieczne.

WAŻNE! Należy pamiętać, że poszerzone naczynka mogą być czymś więcej niż tylko zwykłym defektem kosmetycznym. Nie rzadko wskazują na niebezpieczne zmiany w układzie żylnym. Dlatego wszystkie osoby z pajączkami powinny wykonać badanie USG Doppler naczyń żylnych.

Konsultacja lekarska i sam zabieg przeprowadzany jest przez specjalistów:

dr n.med. Andrzeja Grabarczyka, chirurga ogólnego i dr Dominika Bałukę, chirurga naczyniowego.

 

Koszt zabiegu zaczyna się od 300 zł.

EsteClinic jest zlokalizowane w Gliwicach, przy ul. Chemicznej 3.

Rejestracja tel.:  +48 (32) 330 30 35, czynna pn – pt, godz.9.00 – 19.00

 

Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00