ORTHOVISC – kwas hialuronowy

Jeśli masz pobolewania stawów – są to sygnały, by rozpocząć leczenie. Im szybciej, tym mniej będziesz narażony na bolesne zwyrodnienia.

Szczególnie problemy ze stawami kolanowymi dotyczą wielu osób i to w każdym wieku. Objawy, które powinny nas skłonić do wizyty u lekarza to między innymi:

 • sztywność stawów po wstaniu rano z łóżka;
 • uczucie osłabienia i niestabilności w kolanach pojawiające się podczas wchodzenia po schodach oraz na początku aktywności fizycznej;
 • odgłosy skrzypienia lub przeskakiwania w kolanach;
 • trudności z kucaniem i pełnym wyprostowaniem nóg;
 • ocieplenie i obrzęk kolan po wysiłku.

W chorobie zwyrodnieniowej stawów kolanowych dochodzi do zniszczenia chrząstki stawowej oraz zmiany charakteru płynu maziowego, którego lepkość i elastyczność nie jest już taka jak być powinna. Wobec tego nie chroni dostatecznie stawu przed wstrząsami i przeciążeniami mechanicznymi w trakcie ruchu, czego konsekwencją jest pojawienie się bólu kolan. Podstawowym składnikiem płynu maziowego jest kwas hialuronowy.


Jednym ze sposobów leczenia tych zmian jest wiskosuplementacja czyli leczenie pourazowych i zwyrodnienowych uszkodzeń chrząstki przy użyciu różnych postaci kwasu hialuronowego.

Metoda polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego do zmienionego chorobowo stawu kolanowego, co pomaga zmniejszać dolegliwości bólowe, poprawia ruchomość stawu oraz przeciwdziała degeneracji chrząstki stawowej. Wstrzykiwany związek na jakis czas zastępuje brakujący płyn stawowy oraz posiada właściwości smarujące i amortyzujące, tak jak naturalnie występujący płyn maziowy w stawach u osób młodych.


W naszej poradni ortopedycznej stosujemy preparat o nazwie ORTHOVISC®, który zmniejsza ból i poprawia sprawność ruchową już po trzech iniekcjach. Producent, prowadząc badania kliniczne nad preparatem, opisuje –

 “ Efekt terapeutyczny po trzech iniekcjach w cyklu leczenia preparatem ORTHOVISC® to:

 • ORTHOVISC® zawiera kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej w wysokim stężeniu, który zapewnia pierwszorzędną lepkość i amortyzację, chroniąc w ten sposób stawy.
 • Wyjątkowa czystość preparatu ORTHOVISC®  minimalizuje ryzyko reakcji zapalnych.

Nie odnotowano ani jednej reakcji pseudoseptycznej na ORTHOVISC® PLUS

 • ORTHOVISC® wytwarzany jest z ultraczystego hialuronianu pochodzenia niezwierzęcego i został zaakceptowany przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA)
 • Udowodniono, że wiskosuplementacja kwasem hialuronowym jest bezpiecznym sposobem leczenia miejscowego choroby zwyrodnieniowej stawów. “

źródło: www.biotech.pl


Badania kliniczne dowodzą, iż w większości przypadków, pacjenci dostrzegają korzystne efekty już po około 7–10 dniach od iniekcji, wyraźną zaś różnicę – od około 4go tygodnia po zabiegu. Efekty moga mieć jednak różną siłę, znaczenie bowiem ma m.in. stan stawu poddawanego leczeniu, stopień zaawansowania choroby zwyrodnieniowej oraz wiek pacjenta.

 Jednak niewątpliwe korzyści z leczenia to:

 1. Skuteczność
 •    zmniejsza ból stawu
 •    poprawia sprawność ruchową pacjenta
 •    przynosi efekty już po 3 wstrzyknięciach w cyklu leczenia
 •    przynosi długotrwałą skutecznoś

2. Najlepsze właściwości

 • wysokie stężenie kwasu hialuronowego (15 mg/ml)
 • idealna masa cząsteczkowa
 • optymalna lepkość dynamiczna zapewnia dowiedzioną elastyczność mazi stawowej

3. Bezpieczeństwo

 • posiada wysoki stopień czystości
 • brak reakcji pseudoseptycznych, przy ponad 1 mln iniekcji na całym świecie
 • wytwarzanie w procesie fermentacji eliminuje ryzyko reakcji alergicznych na białka zwierzęce.

Metoda leczenia zwyrodnień stawów kolanowych iniekcjami kwasem hialuronowym jest bezpieczna, nie niesie żadnych skutków ubocznych, co ma miejsce przy stosowaniu iniekcji kortykosteroidów (tzw. „blokad dostawowych”). Iniekcje są bezbolesne.

Mimo że efekt leczenia jest długotrwały – do około 6 miesięcy, w uzasadnionych przypadkach zabieg może być powtórzony. Czas jej skuteczności zależy od stopnia zaawansowania choroby oraz poziomu aktywności fizycznej chorego.


Cena wykonania jednego zabiegu wraz z lekiem to 360 zł.

W CM Chemiczna zabiegi kwasem hialuronowym ORTHOVISC® wykonuje specjalista ortopedii i traumatologii ruchu dr Mirosław Dąbal.

Na wizytę konsultacyjną można sie umówić pod nr tel. 32 330 30 35, codziennie (pn – pt) w godz. 9.00 – 19.00.

Zapraszamy

Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00