Laserowe leczenie żylaków

ŻYLAKI..? CO DALEJ..?

Jeżeli żylaki już zaczęły się tworzyć, nie ma możliwości całkowitego zatrzymania tego procesu. Można, a nawet trzeba je usunąć. Jest kilka metod usuwania żylaków a doświadczony lekarz wskaże, która z nich jest najlepsza w danym przypadku.


Laserowe usuwanie żylaków – EVLT (endoavenous laser treatment – EVLT) to nowoczesna metoda leczenia wprowadzona w 1999 roku, polegająca na naświetlaniu niewydolnego pnia żylnego za pomocą wprowadzonego do jego wnętrza włókna laserowego. Jej efektem jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków. Usuwa się więc nie tylko same żylaki, ale też przyczynę ich powstania.

Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych. Pod kontrolą aparatu USG lekarz nakłuwa żyłę, wprowadza do niej cienki cewnik, a następnie wsuwa do niego światłowód. Uruchamia laser i zaczyna stopniowo wysuwać cewnik z żyły wraz ze światłowodem. Energia lasera jest absorbowana przez hemoglobinę, co powoduje termiczne uszkodzenie wewnętrznej powierzchni niewydolnej żyły. W efekcie następuje jej obkurczenie i całkowite zamknięcie. Zabieg trwa ok. 30–40 minut, z czego samo oddziaływanie światłem lasera zaledwie kilka. Jeśli jest taka potrzeba, to podczas jednej sesji można zamknąć żyły w obu nogach. Na koniec lekarz zakłada na nogę opatrunek uciskowy – zwykle jest to specjalna pończocha, którą trzeba nosić przez kilka dni.

Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, gdyż otrzymuje znieczulenie miejscowe aplikowane w bliskiej odległości od żyły lub może skorzystać z dożylnego znieczulenia ogólnego, w asyście anestezjologicznej. Po zabiegu pacjent pozostaje na obserwacji przez ok. 30 minut, po czym może wrócić do domu, a następnego dnia do normalnych zajęć, unikając jedynie dużego wysiłku fizycznego. Już po ok. 8 dniach żylaki znikają bez śladu a na skórze nie ma żadnych blizn.

Chociaż zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych pacjent może pozostać przez kilka godzin w specjalnie przygotowanym pokoju wypoczynkowym.


Do najważniejszych badań diagnostycznych przed zabiegiem usuniecia żylaków należy badanie USG Doppler – jest to nieinwazyjne badanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, które pozwala na ocenę wydolności układu żylnego oraz precyzyjną lokalizację zmian chorobowych żył i tętnic. Pracownia diagnostyczna w naszym Centrum wyposażona jest w nowoczesny aparat USG HITACHI ALOKA ARIETTA V60 z Dopplerem i elastografią , który jest kompleksowym i wszechstronnym systemu ultrasonografii, oferującym najwyższej jakości obraz.

 Laserowe usuwanie żylaków stanowi doskonałą alternatywę wobec tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. Ryzyko komplikacji związanych z takim zabiegiem jest znikome.

Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00