Leczenie bólu głowy, migrena

GŁOWA BOLI …… ALE NIE MUSI !

Botox czyli toksyna botulinowa znalazła szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej ale również w leczeniu problemów neurologicznych. Rezultatem jej działania jest rozkurcz i rozluźnienie mięśni, czyli ich relaksacja.

Te właściwości botuliny można wykorzystać w leczeniu schorzeń neurologicznych lub redukcji ich następstw, na co dzień bolesnych i uciążliwych, takich jak MIGRENA czy BRUKSIZM.


MIGRENA PRZEWLEKŁA

– charakteryzuje się długotrwałymi i uciążliwymi bólami głowy.

Jest chorobą o podłożu neurologiczno – naczyniowym. Podczas ataku dochodzi do zwężenia naczyń mózgowych, przy jednoczesnym wydzielaniu dużej ilości serotoniny. Silny bó jest jednym z tego objawu.


Botulina zapobiega powstawaniu ataków bólu i jest uważana w tej chwili za najskuteczniejszą metodę leczenia migreny. Technika zabiegu polega na wstrzyknięciu w kilku ściśle określonych punktach głowy odpowiedniej ilości toksyny. Skuteczność zabiegu ocenia się po ok. dwóch tygodniach. Niestety, leczenie botuliną jest nietrwałe, gdyż toksyna działa maksymalnie do 6 miesięcy i potem zabieg trzeba powtórzyć,


BRUKSIZM

– to choroba polegającą na nieświadomym zaciskaniu lub zgrzytaniu zębami;

Mięśnie narządu żucia podobnie jak mięśnie mimiczne, biorą czynny udział w wyrażaniu emocji, szczególnie tych, które rodzą się w wyniku konfliktów i napięć, jakie współczesny człowiek ciągle musi przezwyciężać w życiu codziennym. Dlatego też układ nerwowy jest stale atakowany a w odpowiedzi na stres, człowiek zaciska zęby.

 W bruksizmie bóle głowy powstają w wyniku wzmożonego napięcia mięśni głowy i szyi.

Napięcie to jest wynikiem nadmiernego i często jednostronnego przeciążenia mięśni w obrębie narządu żucia. Wpływ na to mają różne czynniki, jednak do najczęstszych przyczyn zalicza się  wady zgryzu, źle dopasowane mosty, protezy, korony, powikłania po leczeniu ortodontycznym lub przeciążenia wynikajace np. z częstego i długiego żucia gumy.

Drugim, najczęstszym powodem wzmożonego napięcia mięśni twarzy jest czynnik „psychiczny” czyli po prostu długotrwały stres i silne napięcie lub długotrwałe napięcie, które towarzyszy często statycznej pracy, wymagającej koncentracji.

Problem ten może być również wynikiem chorób układu nerwowego, takich jak udar mózgu.

Oprócz silnych bólów głowy i twarzy, nieleczony bruksizm może być przyczyną problemów z kręgosłupem, słuchem lub wzrokiem. Często lekarze nie mogą znaleźć konkretnego powodu wszystkich dolegliwości, a wystarczy wizyta u dobrego stomatologa i neurologa.

Wiele osób cierpiących na bóle głowy uważa że ma migrenę. W rzeczywistości, u wiekszości dolegliwości są spowodowane bruksizmem. Botoks jest sprawdzoną metodą w walce z bruksizmem


W trakcie zabiegu ostrzykiwane są nadmiernie napięte mięśnie. Lekarz dobiera ilość preparatu oraz miejsca, w które botulina będzie podana. Zabieg jest mało inwazyjny a efekt pojawia się w ciągu kilku dni i utrzymuje się do 6 miesięcy. Po upływie tego czasu zabieg należy wykonać ponownie.

Przeciwwskazaniem do zastosowania tej terapii jest ciąża i karmienie piersią, nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia krzepnięcia krwi, pewne zaburzenia neurologiczne oraz stosowanie niektórych leków.


KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA BOTOXU

Pierwszą i najważniejszą korzyścią z leczenia migreny oraz bruksizmu botuliną jest szybkie i skuteczne powstrzymanie bólu oraz redukcja zgrzytania zębami.

Niewątpliwą korzyścią jest też umożliwienie cierpiącym osobom szybkiego powrotu do codziennego funkcjonowania.

Ważnym efektem zabiegów z użyciem botoxu jest poprawa funkcjonowania pacjenta w sferze emocjonalnej (psychicznej) oraz w sferze estetycznej – rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu, a nawet widocznemu odmłodzeniu. 


W Centrum Medycznym Chemiczna, kwalifikowaniem i leczeniem toksyną botulinową – BOTOXEM zajmuje się specjalista neurolog, dr Klaudiusz Kumor. Leczy m.in. objawy:

 • migreny przewlekłej
 • dystonii, m.in. kręczu karku, kurczu powiek, kurczu pisarskiego
 • połowiczego kurczu twarzy
 • spastyczności
 • nadmiernej potliwości
 • bruksizmu
 • zmarszczek czoła.

 

Przykładowe koszty leczenia to:

 • zabiegi z użyciem toksyny botulinowej ………………………………………………..  od 400 zł

w tym np:

 •  nadpotliwość   ………………………………………………………………………………….  od 1200 zł
 • kręcz karku   ……………………………………………………………………………………..  od 1200 zł
 • migrena  ……………………………………………………………………………………………  od 1800 zł
 • inne   ……………………………………………………………………………….   wycena indywidualna

Przyjmuje w czwartki, od godz. 15.00 do 19.00

Rejestracja telefoniczna: pn – pt godz. 9.00 – 19.00 pod nr tel: 32 330 30 35

Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00