Kolposkopia / wulwoskopia

To proste badanie, które polega na oglądaniu – w odpowiednim oświetleniu i powiększeniu – powierzchni szyjki macicy, kanału szyjki oraz pochwy i sromu.
Przy pomocy urządzenia (mikroskopu) zwanego kolposkopem lekarz może wykryć choroby niewidoczne podczas zwykłego badania ginekologicznego.

Głównym celem badania jest wykrywanie zmian przedrakowych szyjki macicy, pochwy i sromu. Za pomocą kolposkopii szuka się także objawów infekcji wirusem HPV, który jest najważniejszym czynnikiem ryzyka rozwoju choroby nowotworowej.
Dzięki temu badaniu możliwe jest diagnozowanie różnych zakażeń dróg rodnych.
Kolposkopia pomaga także ocenić, czy w przeprowadzonym już zabiegu leczniczym, została usunięta cała zmiana chorobowa. Służy również do weryfikacji nieprawidłowych wyników cytologii.

Podczas badania kolposkopowego lekarz może zadecydować o konieczności pobrania wycinków ze zmienionych chorobowo miejsc, do oceny histopatologicznej, Pobieranie wycinków dokładnie ze zmienionego chorobowo miejsca chroni szyjkę macicy przed jej nadmiernym uszkodzeniem i wycinaniem zdrowych fragmentów tkanek. Ma to szczególne znaczenie u kobiet, które jeszcze nie rodziły.

Zazwyczaj przed badaniem trzeba najpierw wykonać cytologię – zwiększa to czułość diagnostyczną. Aby wynik kolposkopii był miarodajny, na kilka (do 7) dni przed badaniem nie powinno się współżyć seksualnie, należy zaprzestać stosowania globulek dopochwowych i dokonywać irygacji pochwy. Kolposkopii nie przeprowadza się również podczas miesiączki.

Kolposkopia jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i trwa zaledwie kilka minut. Wynik podawany jest od razu po zakończeniu badania. W razie potrzeby, może być wykonywana wielokrotnie.

Kolposkopia to bardzo skuteczna profilaktyka onkologiczna.

Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00