Leczenie hemoroidów – LASER / CELON

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? To dokuczliwe schorzenie, bardzo powszechne i bardzo wstydliwe – zazwyczaj leczone jest doraźnie i nieskutecznie. Już najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu i pozbyć się problemu skutecznie.

Guzki krwawicze odbytu – hemoroidy – występują już ok. 30 roku życia,  jednak wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko ich pojawienia. Najwięcej osób zgłasza się z chorobą hemoroidalną w wieku ok 40 do 60 lat – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jakie są powody rozwoju choroby?

Hemoroidy często wystepują u osób ze złymi nawykami w odżywianiu się, z występujacymi zaparciami oraz u tych, które prowadzą siedzący tryb życia i rzadko uprawiają aktywność fizyczną. Często również przyczyna ich powstania u kobiet są przebyte ciąże i porody. Jednak przyczyny powstawania hemoroidów nie są do końca wyjaśnione.


Dla kogo to jest? Jak rozpoznać objawy, które świadczą, że potrzebujesz zabiegu?

 • dokuczliwe swędzenie odbytu i pieczenie
 • podrażnienie śluzówki i sącząca się wydzielina, która sprzyja stanowi zapalnemu odbytu
 • krwawienie z odbytu, ból,
 • uczucie niepełnego wypróżnienia
 • wypadanie guzka, który można wyczuć w okolicy odbytu
 • w zaawansowanym stadium żylaki pozostają poza odbytem i konieczne jest ich operacyjne usunięcie

Leczenie hemoroidów bez skalpela – laser czy metoda Celon?

Specjaliści poszukiwali metod, które pozwoliłyby skutecznie leczyć żylaki, w tym żylaki odbytu, bez użycia skalpela; nawet w tych najtrudniejszych przypadkach. Dzisiaj nowoczesna technologia umożliwia takie rozwiązania. Są to:

 • Metoda ablacji radiowej RFITTH CELON
 • Metoda fotokoagulacji za pomocą lasera naczyniowego.

  Szybko i skutecznie  |      Dyskretnie  |     Nieoperacyjna, bezpieczna metoda


Porównanie metod

NA CZYM DOKŁADNIE POLEGA LECZENIE METODĄ CELON?

Jest to zabieg polegajacy na wprowadzeniu do hemoroida specjalnego aplikatora, który za pomocą termoablacji powoduje obkurczenie się oraz cofnięcie żylaka do wnętrza odbytnicy. Żylaki obkurczają się już następnego dnia po zabiegu a efekt końcowy widoczny jest po 2 – 4 tygodniach. Metoda ta pozwala w sposób  małoinwazyjny, pozbyć się zaawansowanych hemoroidów bez ich usuwania, czego efektem jest szybkie i prawie bezbolesne gojenie. Metoda ta pozwala już w kilka dni po zabiegu, bezproblemowo wrócić do wszystkich codziennych czynności.


NA CZYM DOKŁADNIE POLEGA LECZENIE LASEREM?

W tej metodzie, lekarz za pomocą lasera naczyniowego, wykonuje fotokoagulację hemoroida światłem laserowym, co powoduje martwicę guzka. Gdy choroba jest bardziej zaawansowana, (III i IV stopień), lekarz może również odparować  laserem, zewnętrzne części hemoroidów, pozostające poza odbytem. Jest to najnowocześniejsza metoda leczenia hemoroidów. Uważa się, że jest to alternatywa dla operacji chirurgicznej, ponieważ zabieg trwa krótko, jest bezkrwawy i nie wymaga zakładania szwów; nie ma po nim ran. Nie pozostawia też zniekształceń w odbycie, tak jak to ma miejsce przy klasycznym zabiegu chirurgicznym.


Czy wiesz, że…?

Dzięki metodzie laserowej gojenie przebiega szybciej.


“Spokojnie, mamy pieczę nad tym, co piecze!”

Metody – laserowa lub Celon –  pozwalają w sposób minimalnie inwazyjny i prawie bezbolesny pozbyć się zaawansowanych hemoroidów, unikając operacji chirurgicznej. Umożliwiają również małoinwazyjne czyli nieoperacyjne leczenie choroby hemoroidalnej nawet w zaawansowanym stanie (III i IV stopnia).

Istotny również jest fakt, że zabiegi te pozwalają na pozbycie się wszystkich hemoroidów podczas jednej procedury.

Zabieg wykonywany jest ambulatoryjnie, w krótkim znieczuleniu ogólnym, trwa około 30 minut i już kilka godzin po zabiegu można wrócić do domu.

W wyniku zabiegu u pacjenta mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe, które można złagodzić za pomocą środków przeciwbólowych. W ciągu pierwszego miesiąca po zabiegu zaleca się stosowanie środków rozluźniających stolec. Zdarza się, iż pacjenci odczuwają parcie na stolec, które mija w ciągu kilku dni.

Zabieg metodą Celon lub laserem nie pozostawia zniekształceń w odbycie, tak jak to ma miejsce przy klasycznym zabiegu chirurgicznym, nie ma też po nim ran. Jest małoinwazyjny, dzięki czemu większość pacjentów wraca do codziennych czynności już w 1-2 dni po zabiegu.

7 zalet laserowego usuwania hemoroidów / usuwania hemoroidów metodą RFITTH Celon

 1. prostota i bezpieczeństwo – zminimalizowane prawdopodobieństwo wystąpienia powikłania
 2. możliwość pozbycia się wszystkich żylaków podczas jednego zabiegu
 3. szybki powrót do normalnej aktywności – dokuczliwe hemoroidy wkrótce będą tylko wspomnieniem
 4. bezbolesność i bezkrwawość – w trosce o Twoje samopoczucie
 5. krótki czas trwania zabiegu – maksimum skuteczności w kilkadziesiąt minut
 6. nie wymaga hospitalizacji – to oznacza, że opuszczasz przychodnię kilka godzin po zabiegu
 7. zabieg wykonywany w dożylnym znieczuleniu ogólnym – dlatego nie odczujesz najmniejszego dyskomfortu podczas zabiegu

Laserowe leczenie hemoroidów oraz leczenie metodą Celon to zabiegi małoinwazyjne, które są bezbolesną oraz bezkrwawą alternatywą dla operacji chirurgicznej.

Małoinwazyjne zabiegi leczenia hemoroidów wykonujemy obiema metodami – laserem lub metodą Celon. Lekarz, podczas wizyty diagnostycznej ocenia, który typ zabiegu będzie właściwszy w konkretnym przypadku.


W naszym Centrum zabiegi wykonuje:

Dr n. med. Andrzej Grabarczyk
Specjalista chirurg, proktolog  

Przyjmuje:

poniedziałki 16.30 – 20.00

środy 16.30 – 20.00


 

Jak przygotować się do zabiegu?

 • wykonać wskazane przez lekarza badania krwi
 • przez kilka dni stosować dietę
 • na trzy godziny przed zabiegiem wstrzymać się od picia
 • przybyć na zabieg z dorosłą osobą towarzyszącą

Pobierz:

 1. zalecenia przed zabiegiem
 2. zalecenia po zabiegu

Ile to kosztuje?

 • 200 zł – wizyta diagnostyczna (z badaniem anoskopowym) -dzięki niej będziesz miał pewność rzetelnej diagnozy Twojego przypadku i właściwych zaleceń przedzabiegowych
 • 3000 zł – zabieg LASEREM lub metodą CELON
 • 900 zł –  znieczulenie dożylne

Laserowe leczenie hemoroidów oraz leczenie metodą Celon to małoinwazyjne zabiegi, które są bezbolesną oraz bezkrwawą alternatywą dla operacji chirurgicznej.

ZAPRASZAMY! Rejestracja: 32 330 30 35 

Raz na zawsze pozbądź się uciążliwego problemu!

Kliknij, aby umówić się na wizytę

Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00