USG

Badanie ultrasonograficzne jest jedną z najskuteczniejszych metod diagnostycznych, stosowaną w prawie wszystkich gałęziach medycyny.

Ultrasonografia jest jedną z najbardziej nieinwazyjnych metod wykrywania zmian patologicznych w narządach. Wynik badania pozwala na ocenę kształtu, wielkości i położenia narządu czy przestrzeni anatomicznej, a także powierzchni czy wnętrza tych narządów. Z oceny echostruktury badanego narządu, specjaliści wykonujący badanie mogą wysunąć wnioski diagnostyczne o charakterze zmian zapalnych, zanikowych, zwyrodnieniowych czy nowotworowych. W przypadku zmian nowotworowych, badanie może zasugerować czy proces jest łagodny czy złośliwy.Wykonujemy badania USG Doppler

Jest to nieinwazyjne badanie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, które pozwala na ocenę wydolności układu żylnego oraz precyzyjną lokalizację zmian chorobowych żył i tętnic. Ultrasonografia dopplerowska jest podstawową metodą diagnostyki zwężeń tętnic szyjnych oraz tętnic i żył kończyn dolnych. Jest również stosowane u mężczyzn w celu identyfikowania komórek rakowych stercza.

USG metodą Dopplera jest wykorzystywane również w badaniu układu rozrodczego, w celu monitorowania owulacji, różnicowania guzów czy podejrzenia ciąży. Pozwala także określić stan płodu, możliwość wystąpienia konfliktu serologicznego oraz choroby kobiety ciężarnej (nadciśnienie, choroby nerek, cukrzycę, choroby serca). W badaniu dopplerowskim u kobiet ciężarnych i w chorobach kobiecych stosuje się sondy przezbrzuszne i przezpochwowe, w zależności od wskazań.

Wykonujemy badania USG

  • jamy brzusznej – wątroby, woreczka żółciowego i dróg żółciowych, śledziony, trzustki, nerek, narządu rodnego,
  • układu moczowego – pęcherza moczowego, gruczołu krokowego, moszny/jąder
  • piersi
  • tarczycy
  • szyi, ślinianek, węzłów chłonnych
  • pachwin i przepukliny

Badanie jest bezbolesne, można powtarzać je wielokrotnie nawet w krótkich odstępach czasu, jest przy tym niezawodne zawsze, gdy pojawia się potrzeba analizy kształtu i wielkości poszczególnych narządów. Dzięki ultrasonografowi każde odchylenie od normy staje się natychmiast widoczne, a lekarz może maksymalnie szybko podjąć dalsze kroki zaradcze.

Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00