Dr Marta Barlik-Rysa jest lekarzem chorób wewnętrznych, specjalistą w dziedzinie endokrynologii. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej, którą ukończyła w 1976 roku. W swoim dorobku naukowym może poszczycić się wieloma publikacjami naukowymi w prasie polskiej i zagranicznej, w zakresie nowych metod z dziedziny tyreologii (leczenie chorób tarczycy). Jest współautorką pracy naukowej opublikowanej w amerykańskim czasopiśmie „THYROID” , która została uznana za najlepszą pracę naukową z zakresu tyreologii w 2005 (nagroda Ministra Zdrowia).
Leczeniem chorób spowodowanych zaburzeniem gospodarki hormonalnej zajmuje się od 35 lat, w tym wiele lat na stanowisku Kierownika Wojewódzkiej Poradni Endokrynologicznej w Zabrzu. Doświadczenie i praktykę zdobywała jako pracownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Zakładu Diagnostyki Izotopowej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz w III Klinice Chorób Wewnętrznych w Bytomiu. W ramach przygotowań do specjalizacji z zakresu endokrynologii, odbyła również w latach 1989 – 1990 roczne stypendium naukowe w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Berlinie. Przez wiele lat była również biegłym sądowym z zakresu endokrynologii, dla Sądu Okręgowego w Katowicach, Opolu, Częstochowie i Bielsku Białej.
Od wielu lat zajmuje sie endokrynologią rozrodu, diagnostyka osteoporozy oraz zaburzeniami metabolicznymi organizmu, w tym szczególnie leczeniem zaburzeń gospodarki lipidowej. W szczególny sposób zajmuje się problemem otyłości i terapią towarzyszących jej zaburzeń hormonalnych. W tym celu ukończyła szkolenie dietetyczne w ISEN (Niemcy) uzyskując certyfikat niezbędny do prowadzenia programu regulacji przemiany materii „Metabolic Balance”. W Polsce przez kilka lat była opiekunem medycznym tego programu.
Aktualnie jest zaangażowana w działania profilaktyczne; w tym celu współpracuje z Fundacją Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi, prowadzi wykłady, prezentacje i szkolenia propagujące prawidłowe nawyki żywieniowe i działania prozdrowotne w klinikach, szpitalach i stowarzyszeniach, promujących zdrowy styl życia.
powrót na stronę nasz zespół
Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!
URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.