Dr Marta Barlik-Rysa

SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH, SPECJALISTA ENDOKRYNOLOG

Dr Marta Barlik-Rysa jest lekarzem chorób wewnętrznych, specjalistą w dziedzinie endokrynologii. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego  Śląskiej Akademii Medycznej, którą ukończyła w 1976 roku. W swoim dorobku naukowym może poszczycić się wieloma publikacjami naukowymi
w prasie polskiej i zagranicznej, w zakresie nowych metod z dziedziny tyreologii (leczenie chorób tarczycy). Jest współautorką pracy  naukowej opublikowanej w amerykańskim czasopiśmie „THYROID” , która została uznana za najlepszą pracę naukową  z zakresu tyreologii w 2005 (nagroda Ministra Zdrowia).

Leczeniem chorób spowodowanych zaburzeniem gospodarki hormonalnej zajmuje się od 35 lat, w tym wiele lat na stanowisku Kierownika Wojewódzkiej Poradni Endokrynologicznej w Zabrzu. Doświadczenie i praktykę zdobywała jako pracownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Zakładu Diagnostyki Izotopowej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz w III Klinice Chorób Wewnętrznych w Bytomiu.
 W ramach przygotowań do specjalizacji z zakresu endokrynologii, odbyła  również w latach 1989 – 1990  roczne stypendium naukowe w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Berlinie. Przez wiele lat była również biegłym sądowym z zakresu endokrynologii, dla Sądu Okręgowego w Katowicach, Opolu, Częstochowie i Bielsku Białej.

Od wielu lat zajmuje sie endokrynologią rozrodu, diagnostyka osteoporozy oraz zaburzeniami metabolicznymi organizmu, w tym szczególnie leczeniem zaburzeń gospodarki lipidowej. W szczególny sposób zajmuje się problemem otyłości i terapią towarzyszących jej zaburzeń hormonalnych. W tym celu ukończyła szkolenie dietetyczne w ISEN (Niemcy) uzyskując certyfikat   niezbędny do prowadzenia programu  regulacji  przemiany materii „Metabolic Balance”. W Polsce przez kilka lat była opiekunem medycznym tego programu.

Aktualnie jest zaangażowana w działania  profilaktyczne; w tym celu współpracuje z Fundacją Kardiochirurgii  im. prof. Z. Religi,  prowadzi wykłady, prezentacje i szkolenia propagujące prawidłowe nawyki żywieniowe i działania  prozdrowotne w klinikach, szpitalach i stowarzyszeniach, promujących zdrowy styl życia.

powrót na stronę nasz zespół


Polecamy

LECZENIE HEMOROIDÓW

Hemoroidy – można z nimi żyć, ale po co? Najwyższy czas skończyć z hemoroidami jako tematem tabu. Są przecież powszechną i dokuczliwą przypadłością i można z nimi żyć do pewnego etapu rozwoju choroby, stosując środki łagodzące dolegliwości – jednak do czasu.
Raz na zawsze pozbądź się problemu dzięki laserowemu zabiegowi usuwania hemoroidów / zabiegowi termoablacji RFITTH CELON!

Osocze bogatopłytkowe PRP

URAZY MOGĄ SIĘ LECZYĆ SAME – CZYLI OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE.
PRP czyli płytkowe czynniki wzrostu są koncentratem płytek krwi, wyizolowanym z pełnej krwi pacjenta. Stosuje się je w leczeniu zmian zarówno przewlekłych jak i po ostrych urazach, obejmujących zarówno tkanki miękkie jak i tkankę kostną, wykorzystując możliwości własnych komórek do gojenia.

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
kalkulator

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00